השאירו פרטים ב-WeSec ובצעו השוואת מחירים בשניה!

סוגי מצלמות אבטחה

שוקלים להתקין מצלמה בעסק או בבית אך אינכם בטוחים אודות סוגי מצלמות האבטחה השונות? במאמר זה נדבר על סוגי מצלמות אבטחה הנפוצים בישראל ואודות השוני בצורתן הפיזי.

סוגי מצלמות אבטחה

שוקלים לבצע התקנת מצלמות אבטחה? כדאי שתדעו כי קיימים מספר סוגים של מצלמות אבטחה אותם נציג מתחת:

 • מצלמה אנלוגית - מדובר בסוג המצלמות הותיק ביותר (נעשה בהן שימוש עוד בשנות ה - 40). מדובר במצלמות שמחוברות למכשיר הקלטה (מסוג DVR) והן משדרות אליו באופן ישיר ע"י כבל DMC אנלוגי, האחראי לאיחסון נתוני ההקלטה. כיום ניתן להשיג מצלמות אנלוגיות עם איכות צילום HD כך שלא צריך להתפשר על איכות הצילום, יש לקחת בחשבון כי מדובר במצלמות בעלות טכנולוגיה ישנה וכאלו שפחות עמידות.
   
 • מצלמה דיגיטלית IP - מצלמות דיגיטליות מסוג IP נחשבות למובילות ביותר בשימוש בעבור עסקים ובתים פרטיים. מדובר על מצלמה המחוברת באמצעות כבל רשת אינטרנטית (NVR), דבר המאפשר למצלמה לקבל תיעוד איכותי יותר הן מבחינת צילום והן מבחינת ההרכב האנליטי, הכולל לרוב זיהוי פנים ואף ספירה של הנוכחים באזור המצולם. יכולות אלו מאפשרות למצלמה לזהות תנועה חשודה ולדווח עליה לגורם המוסמך עליה (בעל העסק, בעל הבית), ביכולתה גם להפעיל אזעקה בעת זיהוי גורם חשוד.

  החסרון שלה הוא נפח העבודה שהיא מפעילה על האינטרנט כך שבמידה ותחברו להתקין אחת כזו, מומלץ שתתקינו אותה על רשת אינטרנט נפרדת. בנוסף - מחירה גבוה יותר בכ - 30 - 40 אחוזים ממצלמות אנלוגיות, עליהן הסברנו קודם לכן.
   
 • מצלמות דמה - כאן מדובר על מצלמות שנועדו לייצר הרתעה בלבד ע"י הימצאותן. הן אינן עובדות ולכן אינן מתעדות דבר או משדרות מידע כלשהוא. מדובר בפתרון זול למי שמחפש לחסוך במחיר התקנה של מצלמת אבטחה איכותית.
   
 • מצלמה נסתרת - כאן מדובר על מערכת תיעוד חבוייה, שמטרתה לתעד אדם ללא ידיעתו. היא אידיאלית לצורכי ריגול ואף לצורכי תיעוד של המתרחש במבנה וזאת מבלי להסב את תשומת לבם של הנוכחים במקום וזאת ע"מ למנוע שוני בהתנהגותם לנוכחות המצלמה.
   
סוגי מצלמות אבטחה יתרון חסרון
מצלמה אנלוגית זולה טכנולוגיה מיושנת
מצלמה דיגיטלית  יקרה גוזלת נפח גדול של אינטרנט
מצלמת דמה זולה, מאיימת אינה מתעדת באמת, לא ניתן לקבל ממנה מידע
מצלמת אבטחה נסתרת מאתרת התנהגות חשודה יקרה, יכולה לסבך את בעליה מבחינת 'החוק לפרטיות'

 

>>> ראו איך לבחור מצלמות אבטחה לבית
 

סוגי מצלמות אבטחה לבית - לפי צורת המצלמה

מעל הסברנו על סוגי הטכניקות של מצלמות האבטחה הנפוצות, כאן נסביר אודות צורתן הפיזית של המצלמות הללו.

 • מצלמת אבטחה צינור - שמה נגזר מצורתה שנראית כצינור. היא יכולה להגיע בשתי וריאציות: כמצלמה אנלוגית וכמצלמה דיגיטלית (IP). מצלמת אבטחה בצורת צינור אידיאלית לתיעוד מקומות צרים כמו מסדרונות וגם אזורים חיצוניים של בית או עסק, ביכולתה לנוע לצדדים וכיווני התיעוד שלה גלויים וברורים.
   
 • מצלמת אבטחה כיפה - כאן מדובר על מצלמה בצורת חצי עיגול (כיפה), היא נחשבת לנפוצה לשימוש ויתרון נוסף שלה היא העלות הזולה שלה בהשוואה למצלמת הצינור וגם העובדה שלא ניתן לעקוב אחר זוויות הצילום שלה מפני שחלקה החיצוני אינו זז והוא מאופיין בגוון כהה, כך שאין למצולמים יכולת להבחין בכך, בשונה לדוגמה ממצלמת הצינור - בה למצולמים יש יכולת לאתר את זוויות הצילום של המצלמה.