השאירו פרטים ב-WeSec ובצעו השוואת מחירים בשניה!

כמה זמן נשמר צילום במצלמות אבטחה

הייתה פעילות חשודה בבית או בעסק שלכם? נעלם ציוד או מסמך רגיש ואתם רוצים לתפוס את מי שאחראי? בואו נראה כמה זמן אחורה הצילום נשמר במצלמות אבטחה ומה משפיע על הנושא. בנוסף תראו את הטיפ של וויסק שיעזור לכם להסיר את הדאגות מהראש שלכם.

כמה זמן אחורה נשמר צילום מצלמות אבטחה?

צילום במצלמות אבטחה נשמר כשבועיים אחורה עבור הקלטה רציפה וחודש אחורה עבור הקלטה לפי תנועה. זהו זמן ממוצע מוערך עבור מצלמות אבטחה ביתיות בסיסיות עם זיכרון של 1 טרה בייט ברזולוציה של 2 פיקסלים. ישנן מצלמות אבטחה יותר מתקדמות שלרוב מותקנות במקומות עם ציוד יקר ערך כמו מסמכים חשובים או תכשיטים. מצלמות אלה שומרות גם עד 3 חודשים של צילום אחורה.

 

כמה זמן אחורה בממוצע נשמר צילום במצלמות אבטחה?
3 שבועות
חודש משך זמן שבועיים

מה משפיע על כמות הזמן שישמר הצילום במצלמות אבטחה?

הזמן שנשמר במצלמת האבטחה הוא לא מדוייק והוא הערכה מפני שיש הרבה דברים שמשפיעים על כמה זמן אחורה יכולה מצלמת אבטחה לשמור את הצילומים:

  • זיכרון במצלמה: הדבר הראשון שמכריע לגבי כמות הזמן שישמר הצילום במצלמת האבטחה הוא כמות הזיכרון של המצלמות או במילים אחרות - גודל הדיסק הקשיח. ככל שיש יותר מקום בדיסק הקשיח הוא יוכל לשמור יותר זיכרון בתוכו. מצלמות אבטחה שמותקנות בבית פרטי בדרך כלל כוללות בתוכן 1TB (טרה בייט) של זיכרון.
     
  • שיטת הקלטה: דבר נוסף שמשפיע על כמות הזמן שהמצלמה תשמור את הצילום בתוכה הוא שיטה ההקלטה שבחרתם. יש אפשרות של הקלטה רציפה, שהיא תמיד מקליטה את כל מה שקורה, גם כשכל מה שקורה בחוץ הוא צרצרים שמצרצרים. שיטה נוספת היא הקלטה לפי תנועה, אבל המצלמה לא תצלם כל דבר שהיא רואה, אלא רק לפי מה שמדליק את חיישן התנועה. בשיטה השנייה המצלמה לא תצלם כל דבר ולכן היא תשמור לאורך זמן רב יותר. חשוב לומר שאם המצלמה חיצונית היא תצלם גם כל רכב שעובר והדלקה של תאורה לכן קשה להעריך בדיוק.
     
  • פיקסלים: ככל שאיכות התמונה יותר טובה ככה היא גם לוקחת יותר זיכרון, מה שאומר שהיא תוכל להישאר לאורך זמן קצר יותר. האיכות הנפוצה במצלמות אבטחה ביתיות היא 2 פיקסלים, אבל אם תרצו איכות גבוהה יותר היא תתפוס יותר זיכרון.
     
  • שיטת קידוד ההקלטה: דבר אחרון שמשפיע על כמות הזמן שהמצלמה תשמור את הצילום אחורה הוא שיטת קידוד ההקלטה. במצלמות ישנות שיטת הקידוד היא H264 ובמצלמות חדשות יותר שיטת הקידוד היא H265. נשמע לכם סינית? אלו הן פשוט שיטות דחיסת הוידאו. מה שאתם צריכים לדעת הוא שH265 היא שיטה שבה ניתן לשמור את אותו וידאו בקובץ יותר קטן ובכך להאריך זמן שמירת הצילום של מצלמות האבטחה.

 

מצלמות אבטחה

מה לגבי שמירה של צילום במצלמות אבטחה של עסקים?

עד עכשיו בעיקר דיברנו על מצלמות אבטחה שמותקנות בבית פרטי, אבל מה לגבי מצלמות אבטחה שמותקנות בעסק? הזכרנו מצלמות אבטחה יותר מתקדמות ששומרות על הצילום לאורך זמן רב יותר והן מצלמות אבטחה שלרוב מותקנות בעסקים, בעיקר עסקים עם חדרים יותר רגישים כמו משרדי עורכי דין או בנקים. במקרה הזה מצלמות האבטחה יכולות, ולפעמים מחוייבות, לשמור על הצילום למשך שלושה חודשים (90 יום).

 

כמה זמן אחורה בממוצע יכולות מצלמות אבטחה מתקדמות לשמור צילום?
90 יום
100 יום משך זמן 80 יום

ההמלצה של וויסק לגבי שמירה של הצילום במצלמות אבטחה

בשביל לוודא שמצלמת האבטחה אכן עושה את עבודתה כראוי בשמירה על הבית שלכם ועל החפצים והציוד החשוב בו מומלץ לגבות את הצילומים בענן. מומלץ לקנות מצלמות אבטחה עם אפשרות לגיבוי בענן ותוכלו לבקש ממתקין מצלמות האבטחה להגדיר זאת על מנת שכל החומר שתצטרכו ישאר לכם לזמן שתצטרכו.