השאירו פרטים ב-WeSec ובצעו השוואת מחירים בשניה!

התקנת ספרינקלרים

בין אם אתם במהלך בניית בית פרטי, בניין מרובה קומות או מבנה גדול אחר התקנת ספרינקלרים היא מומלצת והרבה פעמים חובה. בעמוד תראו מה המחיר של התקנת ספרינקלרים, מה המחיר ותוכלו לקבל הצעות ממתקיני וקבלני ספרינקלרים שונים.

מה זה ספרינקלרים ואיך הם עובדים?

ספרינלקרים (בעברית: מתזים) הם מכשירי מתכת שתלויים על התקרה עם שכבת זכוכית שמחוברים לצנרת המים. ברגע שהחיישנים של הספרינקלרים מזהים שהטמפרטורה עולה על 68 מעלות צלזיוס הם מפוצצים את הזכוכית ומתיזים את המים לכל מקום בחדר.

 

מעבר לכך הם מחוברים למערכת ההפעלה אשר מצלצלת ומתריאה לאנשים במקום על שריפה. תוך כדי היא גם מתקשרת לטלפון שמוחלט מראש (לרוב בעל העסק) ומודיעה לו על כך שהמערכת הופעלה. אחרי שמערכת המתזים הופעלה פעם אחת צריך לקרוא לטכנאי ספרינקלרים על מנת לתחזק את המערכת, למלא אותם במים ולהחליף את הספרינקלרים.

 

ספרינקלרים

מה אומר החוק על התקנת ספרינקלרים

התקנת ספרינקלרים היא חובה בעת כל מבנה (בניין מגורים, עסק, מלון ועוד) אשר מעל גובה של 8 קומות. כמובן זו לא הגבלה. התקנת  מערכת ספרינקלרים היא מותרת בכל בית ועסק במידה ואתם חוששים משריפות. לגבי מתי מומלץ להתקין ספרינקלרים התשובה היא לפני האכלוס של האנשים. התקנת ספרינקלרים בניין מאוכלס היא עדיין דבר אפשרי, אבל מעט יותר מסובך ויקר.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805179

אילו סוגי ספרינקלרים יש?

יש 4 סוגי ספרינקלרים נפוצים כיום:

 • ספרינקלרים תלויים: ספרינקלרים תלויים הם הספרינקלרים הסטנדרטיים שתלויים על התקרה בדיוק כמו שפירטנו בפסקה הראשונה.
   
 • ספרינקלרים צידיים: ספרינקלרים צידיים הם סוג ספרינקלרים שמותקן בצד התקרה ומתיז את המים לכל עבר. לרוב הם לא יותקנו במקומות עם סכנת התלקחות גבוהה, אלא סכנה רגילה או נמוכה. זה מפני שהם לא יתיזו מים למרכז החלל באותה מהירות כמו ספרינקלרים שנמצאים במרכזו.
   
 • ספרינקלרים תלויים בכיסוי מורחב: זה סוג ספרינקלרים שמתיזים מים לשטח יותר רחב ובכך מכסים יותר שטח יותר במהירות. זה מתאים למקומות עם שטח רחב שצריך לכסות במהירות במקרה של שריפה.
   
 • ספרינקלרים סמויים (נסתרים): ספרינקלרים סמויים זה סוג הספרינקלרים שלרוב רואים במקומות כמו בנייני משרדים או בתי מלון שרוצים לשמור על מראה יותר נקי. הצנרת שלהם לא גלוייה וגם הם מוסתרים יותר מאשר ספרינקלרים תלויים סטנדרטיים.

איך מתבצעת התקנת ספרינקלרים?

התקנת ספרינקלרים היא לא פעולה פשוטה והיא מצריכה אישורים וכוללת כמה שלבים:

 1. בדיקת איפיון רשת מים: בדיקת איפיון רשת מים לפי תקן 1596 היא בדיקה שבודקת את לחץ המים בספרינלקרים. הבדיקה הזו צריכה להיעשות על ידי מתכנן ספרינקלרים מוסמך או מהנדס מים. אתם לא צריכים למצוא את המהנדס או המתכנן בעצמכם, מתקין הספרינקלרים ימצא בעצמו. אחד הגורמים שמשפיעים על לחץ המים הוא לחץ המים שהעירייה מספקת, ולכן במקרה כזה יש צורך להתקין משאבת מים מה שיעלה את המחיר. בנוסף יש צורך לעשות זאת במקרה של בניינים גבוהים מאוד - שם לחץ המים פוחת. לפני שעוברים לשלב השני צריך קודם להשיג אישור ממכון התקנים.
   
 2. תכנון הספרינקלים: בשביל לתכנן את הספרינקלרים מתקין הספרינקלרים יצטרך מכם את התוכניות האדריכליות של החלל שלכם. גם כאן לאחר סיום השלב של התכנון יהיה צורך להשיג אישור ממכון התקנים לפני המשך לשלב הבא.
   
 3. ההתקנה עצמה: לאחר כל האישורים והתכנון קבלן הספרינקלרים יוכל להתחיל בהתקת הספרינקלרים. קודם הוא יתקין את צנרת המים, לאחר מכן את הספרינקלרים עצמם ולבסוף את מערכת ההפעלה ומשאבת המים (אם יש צורך).
   
 4. אישור ממכון התקנים: בשלב הזה כבר הבנתם שאי אפשר לעשות שום דבר ולהמשיך לשום מקום ללא אישור ממכון התקנים - וזה במיוחד נכון אחרי השלב הסופי. מכון התקנים ישלח נציג מטעמו כדי לבדוק את העבודה ולתת הערות במידה ויש. לאחר שתתקנו את הערות וההצעות שלו הוא יבוא שוב לוודא שהכל תקין ותוכלו להמשיך הלאה.
 • לאחר ההתקנה יהיה צורך לשלם אגרה. אם סיכמתם על כך עם קבלן הספרינקלרים הוא ישלם את האגרה בעצמו ולאחר וזה יגולם במחיר ששילמתם עבור ההתקנה.

מחיר התקנת ספרילנקרים

מחיר התקנת ספרינקלרים מתחיל ב-20 אלף ש"ח לבניינים קטנים ומגיע עד 300-400 אלף ש"ח במקרה של קניון או מרכזי קניות גדולים. המחיר משתנה בהתאם לגודל החלל, סוגי הספרינלקרים, הצורך במשאבת מים ועוד.

ספרינקלרים בדירה

התקנה ספרינקלרים בדירה עוזרת לכבות התלקחות במקרה של שריפה קטנה, או במקרה של שריפה גדולה מעכבת את התפשטותה מה שנותן לדיירים לברוח מהסכנה. במקרה של סכנת חיים כמו שריפה אפילו חצי דקה זה הזמן שנדרש על מנת להצליח לברוח ולכן התקנת מערכת ספרינקלרים בדירה חדשה היא חשובה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805179

איך מוצאים מתקין או קבלן ספרינקלרים מומלץ?

בשביל למצוא מתקין או קבלן ספרינקלרים מומלץ יש כמה דברים שמומלץ לוודא קודם כל:

 • עבודות קודמות: במקרה של עבודה גדולה כמו התקנת ספרינקלרים חשוב לראות עבודות קודמות של הקבלן או המתקין. מדובר על עבודה גדולה, יקרה וחשובה ולכן אם ניתן אפילו מומלץ לנסות לדבר עם הלקוחות הקודמים של אותו קבלן ולראות מה הם חשבו על המקצועיות שלו.
   
 • ותק: עוד דבר שמומלץ לבדוק עם הקבלן זה הניסיון והותק שלו. כדאי לקחת את שירותיו של קבלן שיש לו לפחות כמה שנים של ניסיון - במיוחד אם מדובר על עבודה גדולה יותר כמו בניין גבוה או קניון.
   
 • רישום בפנקס הקבלים: דבר נוסף שחשוב לוודא לפני שאתם עובדים עם קבלן ספרינקלרים זה שהוא אכן קבלן רשום בפנקס הקבלנים. זה מאפשר לכם לוודא שהוא רשאי לקבל עבודות גדולות (מעל 44 אלף ש"ח) ושאין נגדו שום הליכים משפטיים. היכנסו לפנקס הקבלנים באתר הממשלה כאן.

השוו בין קבלני ומתקיני ספרינקלרים

פורטל וויסק עוזר לכם לוודא שהתקנת ספרינקלרים תהיה הפשוטה ביותר בשבילכם, וחלק מזה הוא בכך שאתם מקבלים מספר הצעות ממתקיני או קבלני ספרינקלרים. כך תוכלו לראות את העבודות השונות שלהם ולבחור את בעל המקצוע הטוב ביותר. התקשרו לפורטל וויסק או השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו עד 3 הצעות ממתקיני וקבלני ספרינקלרים באזור שלכם.