השאירו פרטים ב-WeSec ובצעו השוואת מחירים בשניה!

התקנת גלאי עשן

מחפשים להתקין גלאי עשן ע"י בעל מקצוע? או אולי בעצמכם? כאן תוכלו לקרוא על סוגי גלאי העשן השונים, מהן עלויות התקנת גלאי עשן ע"י מתקין גלאי עשן? ואיך באמצעות הליך פשוט דרך פורטל וויסק תוכלו להשוות בין בעלי מקצוע ולחסוך בזמן ובכסף. קראו וגלו.

כמה גלאי עשן נצטרך להתקין?

כמות גלאי העשן משתנה בהתאם למיקום ולצורך של גלאי זה. קרוב לוודאי שבמבנים ציבוריים יהיה צורך בכמות נרחבת יותר של גלאי עשן בהשוואה לכמות הגלאים שדורש בית פרטי.
 

כאשר מדובר בהתקנת גלאי עשן בבתי קרקע קטנים או בדירות - אין צורך בהתקנה של מעבר לשני גלאי עשן כאשר המיקומים העיקריים בהם יש עדיפות הוא במטבח ובאיזור נוסף לבחירתכם בבית הנחשב "בסיכון גבוה" כמו חדר ילדים לדוגמה.

 

כאשר מדובר בחללים גדולים כמו בבית פרטי גדול או במקרים בהם מדובר בבית עשוי ברובו מעץ, ישנה אף חובת התקנת גלאי עשן תוך הימנעות ממיקום התקנת הגלאי סמוך לנורת האור של החדר ע"מ למנוע חימום הגלאי.
 

התקנת גלאי עשן

סוגי גלאי עשן

התקנת גלאי עשן בביתכם הוא בין הדברים החשובים ביותר כי הוא זה שמתריע לכם במקרה של עשן הנגרם כתוצאה משריפה. גלאי עשן המותקן על מערכת אזעקה הוא מהמומלצים ביותר היות והוא אינו כבול במערכת חשמלית ונותר בפעולה גם במקרי חירום כמו הפסקות חשמל. נציין מתחת על גלאי עשן נוספים הנפוצים כיום בשוק:

 • גלאי עשן המופעל על חשמל - גלאי עשן זה מופעל ע"י חיבור ישיר למערכת החשמל בגובה של 220V והוא משמיע סירנה בעת גילוי עשן.

  החיסרון בגלאי זה הוא שבמידה ויש הפסקת חשמל , שלרוב כתוצאה מקצר חשמלי שעשוי להביא לשריפה ממשית - גלאי עשן זה לא יעבוד כי בסיס ההנעה שלו הוא חשמלי.
   
 • גלאי עשן עצמאי - התקנת גלאי עשן המופעל על בטריות שניתן לרכוש אותו בכל חנות טמבור ואפילו מהאינטרנט ולהתקין באופן עצמאי בפשטות.

  חיסרון בגלאי עשן עצמאי הוא שגם אם נפל החשמל ונוצרה שריפה והגלאי אכן מתריע על כך ואינכם בבית - לא תדעו על כך עד לטלפון שתקבלו כנראה מהמשטרה או ממכבי האש.
   
 • גלאי עשן המחובר למערכת אזעקה - שיטה זו היא המומלצת ביותר ובפרט ע"י פורטל וויסק היות ובאופציה זו - פעולת גלאי העשן תלויה במערכת האזעקה (במידה וקיימת) המחוברת למצבר מובנה שפועל גם במהלך הפסקות חשמל כך שגם במידה ונוצר חשד לשריפה בעת הפסקת חשמל ובעל הבית אינו - הוא יוכל לקבל על כך התראה ישירות לטלפון ע"י מערכת האזעקה שהגלאי מחובר אליה.

  החיסרון בשיטה זו הוא שגלאי העשן הינו כתוספת במערכת אזעקה קיימת כך שאם אין מערכת אזעקה בבית יש לשקול שיטות אחרות.

 

סוג גלאי עשן יתרון חיסרון
גלאי עשן המופעל ע"י חשמל מאפשר לפקח על שטח רחב יותר של הבית. אינו עובד בעת הפסקות חשמל.
גלאי עשן עצמאי עלות נמוכה והתקנה פשוטה. במידה ואינך בבית לא תדע על החשד לשריפה.
גלאי עשן מחובר לאזעקה עובד בהפסקת חשמל וניתן לקבל התרעה ישירות לנייד. רלוונטי רק למי שיש מערכת אזעקה קיימת.

מחיר התקנת גלאי עשן ע"י מתקין גלאי עשן

המחיר עבור התקנת גלאי עשן ע"י מתקין גלאי עשן ינוע בין 300 - 450 ש"ח לפני מע"מ וזה מתייחס להתקנת גלאי עשן שיופעל ע"י נקודת חשמל קיימת או שיופעל ע"י מערכת האזעקה הקיימת. המחירים עשויים להשתנות בהתאם לסוג גלאי העשן שבחרתם ובהתאם לכמות גלאי העשן שאתם מעוניינים שיותקנו (מומלץ לבצע התקנה של כמה גלאי עשן בו בזמן על מנת להביא להורדה במחיר הכולל.)
 

 

מחיר ממוצע להתקנת גלאי עשן בודד (לא כולל מע"מ)

מחיר ממוצע להתקנת גלאי עשן בודד (לא כולל מע"מ): 375 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

 • במידה ויש צורך להקים נקודת חשמל חדשה שיתחבר אליה הגלאי, ייגבה תשלום נוסף ע"י מתקין גלאי העשן לשם הקמת נקודת חשמל חדשה בסך 300 - 400 שקלים נוספים.
   
 • מחפשים גלאי אזעקה לביתכם?
 • תוכלו גם להתקין גלאי גז

מעוניינים בהתקנת גלאי עשן בבית? השוו וחסכו!

במידה והנכם מעוניינים לבצע התקנת גלאי עשן בבית רק ע"י בעל מקצוע מוסמך אך חוששים מזמני חיפוש מאומצים ובלתי נגמרים דעו כי תוכלו באמצעות השארת פרטים בפורטל וויסק לקבל עד 3 מתקיני מערכות לגילוי אש שביניהם גם תוכלו להשוות ולחסוך בכסף. וכל זאת כשירות חינמי וללא שום התחייבות מצדכם.
 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805179

איך לבחור מתקין גלאי עשן?

כשמדובר בביטחון שלכם ושל הרכוש שלכם בתוך הבית - אין מקום לפשרות ובטח כשזה נוגע בהתקנת גלאי עשן שאמור להתריע בפני מצבי שריפה, לכן ריכזנו עבורכם כמה טיפים כיצד לאתר מתקין גלאי עשן מוסמך:

 • הסמכה - חפשו מתקין גלאי עשן המחזיק בהסמכה רלוונטית לכך. לרוב גם יהיה צורך בהסמכה לעבודות במתח חשמל נמוך במידה ומדובר בהתקנת גלאי עשן הפועל על חשמל.
   
 • ותק - העדיפו לעבוד עם מתקינים שצברו ותק בעבודתם וזכרו כי ככל שמתקין גלאי העשן שלכם יהיה ותיק יותר - כך זמני ההתקנה יתקצרו משמעותית וכך גם הסיכוי לגרימת נזק ברכוש שלכם.
   
 • המלצות - לאחר שקיבלתם מאיתנו 3 מתקיני מערכות גילוי אש תוכלו לברר אודותיהם באינטרנט ולקרוא על המלצות או דיס - המלצות של לקוחות קודמים שהסתייעו בהם.
   
 • זמינות - כדאי שתסתייעו במתקין גלאי אש שמספק שירותים בעיר שבה אתם גרים ע"מ שבמקרה של שגיאה בגלאי העשן - הוא יוכל להעניק לכם סיוע זריז יותר בהשוואה למתקין שיגיע במיוחד אליכם - דבר שעשוי לגרור חיובים נוספים ועיכובים בפיתרון התקלה.

התקנת גלאי עשן עצמאי 

גלאי עשן עצמאי הוא גלאי שפועל באופן יחידני בהתאם לנקודה בה הוא הוצב היות והוא פועל ע"י בטריות ולא בחיבור חשמל שמביא לפיקוח על שטח נרחב יותר. ניתן לרכוש גלאי עשן כזה בכל חנות למוצרי בית ובניין ואפילו להזמין מהאינטרנט (רק חשוב למען בטיחותכם שגלאי אותו תרכשו יהיה בעל תקן של מכון התקנים הישראלי).
 

חשוב שבמידה ואתם בוחרים להתקין גלאי עשן בעצמכם - הימנעו מנקודות חמות כמו ליד נורות תאורה שעשויות לחמם את גלאי העשן - מה שיביא לשיבוש בפעילותו. מחירי גלאי עשן עצמאיים המבוססים על בטריות ניתן למצוא בטווח מחירים שבין 60 עד 250 ש"ח. ובמידה ותרצו להסתייע בבעל מקצוע העוסק בהתקנת גלאי אש - עלות התקנה תהיה בין 300 - 350 ש"ח להתקנת גלאי עשן אחד.

שאלות ותשובות על התקנת גלאי עשו

קיבצנו לכם מספר שאלות ששאלו גולשים אמיתיים והתשובות שקיבלו ע"י צוות פורטל וויסק.

היכן ניתן לרכוש גלאי עשן עצמאי?

תוכלו למצוא גלאי עשן עצמאי בכל טמבוריה ובעסקים המוכרים ציוד בניין, ובנוסף גם תוכלו להזמין מהאינטרנט.


מי אחראי להתקין גלאי עשן חשמליים?

מי שאחראי להתקנת גלאי עשן מבוסס חשמל הוא מתקין מערכות גילוי אש שעבר הסמכה לביצוע עבודות חשמל במתח נמוך.


איך לבדוק גלאי עשן?

בגלאי עשן רבים ישנו כפתור שנועד לבצע בדיקות תקופתיות לתקינות המערכת.