השאירו פרטים ב-WeSec ובצעו השוואת מחירים בשניה!

התקנת גלאי גז

התקנת גלאי גז היא חלק מהדרישות של רשות הכבאות בישראל, מבעלי עסקים שונים כמו: מפעלי תעשייה, מסעדות וכו', כאשר, על פי רוב, מדובר בדרישה בסיסית בלעדיה, לא יוכל בעל העסק לקבל רישוי עסק, או חידוש רישיון לעסק קיים. גלאי גז, המותקנים כיום, הם ברמה טכנולוגית גבוהה ביותר והם יודעים למנוע ולהתריע בפני דליפות ותקלות שונות, תוך הפגנת רמת אמינות גובהה מאוד. ניתן לחבר גלאי גז ישירות למוקד, או חדר בקרה ובנוסף, למערכות התרעה של רשות הכבאות והאש המקומית, באזור בו ממוקם העסק. 

איפה הכי כדאי להתקין גלאי גז בבית?

בהתאם לאנשי המקצוע של וויסק, המתמחה בהתקנה של גלאי גז ביתיים ותעשייתיים, מומלץ להתקין גלאי גז ביתי מעל הרצפה, בגובה של 30 ס"מ, בתוך ארון הקרוב לכיריים ובקרבת נקודת חשמל לה הוא זקוק. גלאי גז ביתי משמש למדידת רמות הגז באזור בכלל ובבית בפרט. התקנת גלאי גז ביתית חייבת להתבצע על ידי איש מקצוע ולא באופן עצמאי, מדובר בפעולה מורכבת.

 

גלאי גז

כמה עולה התקנה של גלאי גז?

עלות התקנת גלאי גז ביתי, כולל העבודה של טכנאי הגז, נעה בין 500 ל- 800 שקלים. המחיר נקבע בהתאם לחברה המבצעת והתנאים במקום בו יש לבצע את ההתקנה, האם מדובר במקום נגיש ונוח, או במקום המצריך עבודת הכנה והנגשה.

 

מחיר התקנת גלאי גז בממוצע

מחיר התקנת גלאי גז בממוצע: 650 ₪

טווח מחיר גבוה 800 ₪

טווח מחיר נמוך 500 ₪

מה תפקידו של גלאי הגז?

תפקידו של גלאי הגז הנו גילוי והתרעה של דליפות גז, אותן לא ניתן להריח ובוודאי שלא לראות. ברגע שקיימת חריגה ברמת הגז באוויר, הדבר מהווה סכנה מידית למי שנמצא במרחב הקרוב, מכיוון שכל ניצוץ של אש ולו הקטן ביותר, עלול לגרום לפיצוץ גדול ומסכן חיים.

 

גלאי הגז הם סוג של מאבטחים, המגנים על השוהים בבית, או במפעל, מפני אירועי גז חריגים ומסוכנים. מדובר בכלי המציל חיים. גלאי גז מסוגלים לאתר באוויר גזים מסוגים שונים כגון: גז בישול, חמצן, מימן, הליום, חנקן, פחצן דו חמצני ועוד.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805179

האם חובה להתקין בבית פרטי גלאי גז?

כיום, עדיין לא קיימת בחוק חובת התקנה של גלאי גז במרחב הביתי. המדינה עוסקת בסוגיה לא מעט זמן ועושה רושם, שבשל העלויות הגבוהות הכרוכות בהתקנה הביתית והצורך של המדינה לסבסד עלויות אלה, טרם נחקק חוק בנושא. הדבר שונה בכל הקשור למבנים מסחריים ובראשם מבני תעשייה העובדים באופן שוטף עם מגוון רחב של גזים וגם מסעדות המפעילות כמות גדולה של גז בו זמנית וכו'.

באלו מקומות מומלץ להתקין גלאי גז?

גלאי גז היודע להתריע על מצב בו קיימת דליפה של גז באמצעות צפצוף חזק, יכול בהחלט למנוע אסון בסדר גודל משמעותי מאוד. אי לכך, מומלץ ביותר להתקינו בבתים פרטיים, דירות מגורים, במסעדות, מפעלי תעשייה ומקומות נוספים. במפעלי תעשייה לגלאי הגז תפקיד כפול, הוא מתריע מפני דליפה של גז ובנוסף, הוא מבצע ניתוק של אספקת הגז למקום.

 

גלאי גז המשמש מפעלים ותעשיות, מגיע יחד עם ברז חשמלי, לכן, ההתקנה של הגלאי מתבצעת על ידי טכנאי גז מורשה והתקנת הברז החשמלי מתבצעת על ידי חשמלאי מוסמך. בגלאי גז תעשייתי מותקן סנסור אותו יש להחליף מדי חמש שנים. 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805179

סוגים שונים של גלאי גז

קיימים סוגים שונים של גלאי גז, חלקם מותאמים למבנים נייחים, חלקם מיועדים לאיתור דליפות גז בדרך, חלק אחר מותאם לאיתור דליפות במקומות פתוחים וכן הלאה. יש לציין, חברות הביטוח מתנות את הפקת פוליסת הביטוח של מסעדות ובתי קפה בהתקנת גלאי גז קבוע. גלאי גז חדיש ואיכותי הוא הדבר הנכון לבית שלכם ולכל בית עסק, המבקש לשמור על ביטחון לקוחותיו.