השאירו פרטים ב-WeSec ובצעו השוואת מחירים בשניה!

מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים

מתחת תוכלו לקרוא מה נחשב מקום ציבורי במסגרת תיעוד עם מצלמות אבטחה, מה היתרונות בהצבת מצלמות במקומות ציבוריים וכמה זה אמור לעלות? כל הפרטים מתחת.

מה נחשב בחוק כ"מקום ציבורי"?

לפי חוק רשם מאגרי מידע - מקום ציבורי הוא כל אזור אותו המצלמה מתעדת ונמצא מסביב לתחומי שטח פרטי. במקרה כזה, הדבר מחייב את בעלי המצלמה להציב שלט המיידע על הימצאות מצלמה. מתחת נציג בהרחבה את האזורים הנפוצים שנחשבים בעיניי החוק כציבוריים:

 • מצלמת אבטחה בחצר בית - במידה ואתם מחזיקים במצלמת אבטחה בגינה שלכם והיא גם מתעדת את שטחי חוץ הגינה, דהיינו שמדובר בתיעוד של שטח ציבורי ועל כן, יהיה עליכם להציב שלט שמיידע את הציבור על הימצאות המצלמה.
   
 • מצלמות אבטחה מחוץ לעסקים - אם בבעלותך עסק שבו הצבת מצלמה בשטח חיצוני לעסק (כדי לפקח על רכוש העסק באזורים החיצוניים) - אתה מחוייב להציב שלט שמעיד על הימצאות מצלמה. למידע נוסף קראו בעמוד התקנת מצלמות אבטחה לעסקים.
   
 • מצלמות אבטחה במעליות - גם מעליות נחשבות לשטח ציבורי ועל כן, חשוב ליידע בשלט על הצבת מצלמת אבטחה במעלית.
   
 • מצלמות אבטחה בבית ספר - כיום ניתן להתקין מצלמות אבטחה בבתי ספר באזורי החצר, המסדרונות, והכניסה. גם כאן יהיה צורך בהצבת שלט המיידע על המצלמות היות ומדובר בשטח שנחשב ציבורי.
   
 • מצלמות אבטחה במרכזי בילוי - מרכזי בילוי הם אומנם נחשבים לרכוש פרטי אך היות וקהל רב של אנשים עובר בהם מדי יום, הדבר הופך אותם למעין - ציבוריים/ פרטיים כאחד ועל כן, במידה ומעוניינים להציב מצלמות לתיעוד המתרחש (ובצדק), חשוב גם כאן ליידע את הציבור על הימצאות המצלמות עם שלטים.

 

מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים

יתרונות במצלמות אבטחה במקומות ציבוריים

יכול להיות שבעיניי חלק מכם הימצאות מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים יכולה להרתיע אך דעו שגם יש בזה לא מעט יתרונות:

 • עדות - דמיינו לעצמכם סיטואציה בה הותקפתם ברחוב ע"י אדם אלים, במידה ותחליטו להגיש תלונה נגדו, המשטרה תדרוש מכם להשיג עדי ראייה למקרה (בהצלחה עם זה...). אופציה אחרת היא תיעוד לכך ע"י מצלמה - שמבקרה הזה, מצלמת האבטחה שצילמה את האזור תוכל לספק.
   
 • מניעת פשעים - אז בהקשר לנקודה מעל, הימצאות מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים מסייעת להקטין את הפשיעות באזורים בהם היא מוצבת ובכך להשליט שקט וביטחון. הימצאות מצלמות תיעוד באזורים ציבוריים אף מושכת אליה קהל שמעוניין לבקר באזור מסויים אך חושש לרכוש שהוא נושא עליו.
   
 • תיעוד 24/7 - מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים מאפשרות תיעוד ברור של המתרחש ברחוב, בכניסה לבניין או בעסק, בהשוואה לאדם שאין ביכולתו לתעד את המתרחש מסביב לשעון כי הוא - נו, אדם.


>>>אולי יעניין אתכם גם התקנת מצלמות אבטחה למוסדות

מהם מחירי התקנת מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים?

מתחת נציג מספר דוגמאות למחירי התקנה של מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים:

מחירון התקנת מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים

התקנת 6 מצלמות אבטחה בחנות

המחיר כולל את עבודת ההתקנה בתוך ומחוץ לעסק ואת שווי המצלמות.


5,000 - 7,000 ש"ח
התקנת מצלמה נסתרת בשטח ציבורי

מחיר להתקנת מצלמה אחת.


700 - 1,800 ש"ח
התקנת 5 מצלמות אבטחה בבניין משרדי

מחיר כולל את העבודה ואת המצלמות.


5,000 - 6,500 ש"ח
התקנת 4 מצלמות אבטחה בבית ספר

מחיר להתקנה של מצלמות סטנדרטיות (ללא אופצית הקלטה) בבתי ספר.


3,000 - 5,000 ש"ח

הדפס מחירון

מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים - מה לגבי מצלמה סמויה?

אין מניעה בהתקנת מצלמת אבטחה סמויה בשטח ציבורי, בתנאי שבעלי המצלמה דואג להציב שלט שמיידע את הציבור על הימצאותה (מבלי לציין היכן היא בדיוק).