השאירו פרטים ב-WeSec ובצעו השוואת מחירים בשניה!

מצלמות אבטחה לקשישים

מעוניינים לשמור על ההורים או על סבא וסבתא מרחוק? תוכלו לעשות זאת על ידי התקנת מצלמות אבטחה לקשישים במספר אזורים בבית שלהם. 

התקנת מצלמות אבטחה למבוגרים - מתי זה נדרש?

בואו נדבר תחילה על החשיבות של התקנת מצלמות אבטחה למבוגרים ונבין באילו מקרים ומצבים נרצה לשלב אותן בבית הקשיש:

 • מניעת התעללויות בקשישים: לצערנו, לא פעם אנו שומעים על מקרים בהם הצוות הטיפולי מתעלל בקשישים סיעודיים, במקום לסייע ולשמור עליהם. במציאות עגומה זו, התקנת מצלמת אבטחה בבית פרטי או בדירה, יכולה לספק לנו בקרה על המתרחש, בעיקר במקרים בהם מתעורר אצלנו החשד להתעללות או טיפול לקוי.
   
 • זיהוי מצבי מצוקה של הקשיש: הזקנה מביאה איתה את הירידה בתפקוד של מערכות שונות בגוף ובמקרים רבים אנו מפחדים כי ההורים או הסבים והסבתות שלנו, יפלו או יקבלו מכה ולא תהיה להם היכולת להגיע אל הטלפון או להזעיק סיוע באופן מהיר. מצלמות האבטחה עוזרות למנוע זאת והן יוצרות בקרה אשר לעיתים גם מאפשר "להחליף" במובן מסוים את צוות הסיוע והטיפול.
   
 • בקרה מפני פריצות או גניבות: בשנים האחרונות חלה עלייה במקרי הגניבות והפריצות לבתי מגורים של קשישים. אפשר להגיד שלא מעט פורצים זיהו באוכלוסייה זו "טרף קל" והם למעשה מנסים לאתר מראש בתים ודירות של אנשים מבוגרים. מצלמות אבטחה לקשישים נועדו בין היתר על מנת ליצור הרתעה מפני גניבות אך גם כמובן בשביל לזהות את הסיטואציה בזמן אמת או לאפשר צפייה חוזרת בפריצה במטרה לאתר את הגנבים.
   

מצלמת אבטחה למבוגרים

מצלמות לבתי קשישים - כמה זה עולה?

המחיר בעבור התקנת מצלמות בבית הקשיש תלוי בכמות המצלמות שברצונכם להתקין בבית, כמו גם סוג המצלמוה, סוג ההתקנה וכמובן היצרן. בממוצע, נהוג להתקין 2 מצלמות בבתי קשישים והמחיר בעבור שתי מצלמות אנלוגיות בבית + מכשיר הקלטה, נע בטווח שבין 2,000 ש"ח ל-3,000 ש"ח.

מחיר ממוצע להתקנת 2 מצלמות אנלוגיות בבית

מחיר ממוצע להתקנת 2 מצלמות אנלוגיות בבית: 2500 ₪

טווח מחיר גבוה 3000 ₪

טווח מחיר נמוך 2000 ₪

 

 • הערה: ניתן למצוא גם מחירים זולים יותר מאחר ובבתים רבים אפשר להסתפק בהתקנה של מצלמת אבטחה יחידה, באזור מרכזי.
   
 • דרך פורטל וויסק, תוכלו להשוות מחירים בין מספר מתקינים ולקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות וגם להשוות מחירי מצלמות אבטחה במחירון ההתקנה.

היכן נהוג להתקין מצלמות אבטחה לקשישים?

את מצלמות האבטחה, נהוג להתקין במספר מוקדים מרכזיים בביתו של הקשיש, כמו למשל במטבח, אזור הסלון, וגם בחדר השינה או חדרים אחרים בבית. ניתן להסתפק במצלמה בודדת באזור המרכזי (לרוב בסלון) או ליצור פריסה מקיפה יותר של מספר מצלמות אבטחה, מה שיספק לנו זווית ראייה רחבה יותר ויעזור לזהות מצבי חירום ומצוקה.

 

אגב, מצלמות אבטחה לקשישים יכולות להיות מותקנות על גבי אחד מהקירות אך גם בפינה מסוימת של החדר (כך שדה הראייה רחב יותר) ואפילו מהתיקרה. נדגיש כי לא נהוג להתקין את המצלמות באזור המקלחת או השירותים, בשל צנעת הפרט.

 

מצלמות אבטחה לקשישים

איזה סוג מצלמות כדאי להתקין?

התקנת מצלמות אבטחה לקשישים דורשת תכנון מקדים תוך הבנה של אורך החיים וסדר היום של המבוגר, כמו גם המטרה הספציפית שלשמה מבצעים את ההתקנה. כלומר אם המטרה היא הגנה מפני התעללות של המטפל, נעדיף להתקין מצלמות אבטחה נסתרות בשביל לתפוס את הצוות הטיפולי "על חם" מבלי שהם יודעים שהכל מתועד. בנוסף, כדאי לבדוק לגבי האופציה של התקנת מצלמות אבטחה ממונעות שניתן להזיז לצדדים, כך מקבלים טווח רחב יותר.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8805179

אל תוותרו על מערכת ההקלטה

אלמנט חשוב נוסף הוא מערכת ההקלטה, אשר מאפשרת לנו לצפות בהקלטות הוידאו שצולמו במצלמה. אומנם העלות של מערכת הקלטה אינה זולה אך במידה ואתם חוששים ממצבי התעללות של המטפל או המטפלת, זו דרך נהדרת לבדוק זאת וגם לצאת עם הוכחה מצולמת למתרחש.

שאלות על התקנת מצלמות לקשישים

מצלמות בבתי קשישים יספקו לכם שקט נפשי בזמן שאתם נמצאים הרחק מההורים, סבא וסבתא וכל אדם מבוגר אחר אשר חשוב לכם לדאוג למצבו. לפני הזמנת השירות, נזמין אתכם לקרוא גם את השאלות הבאות אשר קיבלנו מגולשי האתר:

איך אדע כמה מצלמות כדאי להתקין בבית הוריי?

ניתן להזמין מתקין מצלמות אבטחה לצורך בחינת שטח הבית והצרכים. עלות של ביקור מתקין, נעה בין 200 ל-300 ש"ח בממוצע.


האם אתם מספקים שירות גם לבתי אבות?

בהחלט. פרט להתקנת מצלמות אבטחה לקשישים המתבצעת בבית שלהם, ניתן לקבל שירותי התקנת מצלמות גם בבתי אבות, מועדוני קשישים ועוד.


האם כדאי להתקין בבית הקשיש מצלמות עם סאונד?

בחלק מהדגמים יש גם מיקרופון אשר באמצעותו נקבל הקלטה של הסאונד בסיטואציה המצולמת. במצבי של חדש להתעללות או הזנחה, נמליץ לבחור במצלמות מתקדמות אלה.


כיצד אפשר לצפות בוידאו המצולם?

יש מצלמות אשר מחוברות לאפליקציה ייעודית, במצב זה תוכלו לצפות בזמן אמת במתרחש על ידי התחברות לאפליקציה מהסמארטפון או מהמחשב. במקרים אחרים, ניתן לצפות בפלט שהוקלט במכשיר ההקלטה רק לאחר מכן ולא בזמן אמת.