השאירו פרטים ב-WeSec ובצעו השוואת מחירים בשניה!

התקנת מצלמות אבטחה בבית ספר

שוקלים להתקין מצלמות אבטחה בבית הספר? בעמוד תראו מה היתרונות והחסרונות של הנושא וגם עזרה בבחירת מצלמות האבטחה הרצויות.

יתרונות של התקנת מצלמות אבטחה בבית ספר

להתקנת מצלמות אבטחה בבית הספר יש מספר יתרונות:

 • אנשים חיצוניים: לצערנו ישנם הרבה אנשים עם כוונות לא טובות שיכולים להסתובב באזורי בתי ספר. חלקים יכולים לעשות זאת על מנת לגנוב רכוש של התלמידים כמו אופניים וחלקם יכולים להיות עבריינים עם כוונות רעות. בגלל זה התקנת מצלמות אבטחה בבית הספר יכולה לעזור לאתר גניבות ולמנוע מאנשים לא רצויים להסתובב באזור בית הספר.
   
 • אלימות בית ספרית: עוד יתרון של מצלמות אבטחה בבית הספר הוא עזרה בפתרון נושא האלימות. כמובן שלא ניתן לפתור את הנושא ב-100%, אבל מצלמות אבטחה בבית הספר יכולות לעזור לנו להיות יותר בבקרה על הנושא.
   
 • מניעת ונדליזם: הרבה פעמים אחרי שעות בית הספר יכולים להיכנס אנשים זרים ולפעמים הם הורסים את רכוש בית הספר. יכול להיות גרפיטי או הרס לציוד אחר. עם מצלמות אבטחה יותר קל לתפוס את האנשים שעושים זאת או להרתיע אותם מלהיכנס.

 

התקנת מצלמות אבטחה בבית ספר

חסרונות של התקנת מצלמות אבטחה בבית ספר

התקנת מצלמות אבטחה בבית הספר היא לא החלטה קלה ויש לה חסרונות ברורים:

 • שליטה מוגזמת: הרבה פעמים בני נוער וילדים עושים דברים טבעיים של בני נוער וילדים. לפעמים מה שיכול להיראות כמו אלימות הוא בעצם רק משחק או התרגזות רגעית והם יודעים לסלוח אחד לשני בקלות על כך - זה פשוט חלק מילדות והתבגרות. מצלמות האבטחה יכולות לגרום לילדים להרגיש שכל הזמן משקיפים עליהם וזה ימנע מהם להתנהג בצורה טבעית.
   
 • הורים: חלק מההורים לא ישמחו ולא יסכימו לשלוח את ילדם לבית ספר שיש בו מצלמות אבטחה מחשש לחוסר פרטיות. לכן אם אתם מתכננים להתקין מצלמות אבטחה בבית הספר חשוב לוודא שאתם מדברים על כך עם ההורים, מראים להם את היתרונות ומקבלים את הסכמתם בנושא.

 

>>>אולי יעניין אתכם גם התקנת מצלמות אבטחה במוסדות

כמה תעלה התקנת מצלמות אבטחה בבית ספר?

קשה לומר כמה תעלה התקנת מצלמות אבטחה בבית הספר מפני זה תלוי במספר וסוג המצלמות שתרצו להתקין. מעבר לכך כל חברת התקנת מצלמות אבטחה תיקח לכם מחיר שונה עבור העבודה עצמה, מעבר לעלות המצלמות. לצורך אמת מידה נגיד שהתקנה של 4 מצלמות אבטחה עולה בין 3,000 - 5,000 ש"ח עבור מצלמות סטנדרטיות.

 

מחיר התקנת 4 מצלמות אבטחה בממוצע

מחיר התקנת 4 מצלמות אבטחה בממוצע: 4000 ₪

טווח מחיר גבוה 5000 ₪

טווח מחיר נמוך 3000 ₪

מצלמות אבטחה לבית ספר נסתרות, זעירות או גלויות?

אחרי השאלה האם כדאי להתקין מצלמות אבטחה בבית הספר הגענו לשאלה אילו מצלמות אבטחה. התייעצנו עם חברת התקנה של מצלמות אבטחה והיא ייעצה לגוון בין מצלמות אבטחה גלויות (סטנדרטיות) שישמשו לצורך הרתעה לבין התקנת מצלמות אבטחה נסתרות במקומות רגישים יותר (לדוגמה מקום שעבר הרבה ונדליזם).